מתנה ליולדת

הלידה היא מאורע משמח ומרגש מאין כמוהו ליולדת ולכל המשפחה. בין אם זאת לידה ראשונה או לידה שניה ושלישית, ההתרגשות והשמחה נותרים בעינם ומלוים כל לידה.  מעבר לשמחה ולהתרגשות, הלידה  היא ארוע מאתגר ליולדת.

dreamstimeextralarge_11414016

 

היולדת חווה שינויים פיזיים רבים, ונדרשת למאמץ פיזי עצום הן במהלך הלידה והן במהלך ההריון כולו. הטבע מחלק את המשאבים בין האם היולדת לבין העובר המתהווה בבטנה, וכל ההתרחשות הזאת מחייבת מהאם נתינה עצומה גם במהלך תשעת חודשי ההריון וגם במהלך שעות הלידה עצמן.

תשעת חודשי ההריון הם תהליך ארוך ולעיתים מפרך, במהלכן נדרש מהיולדת הסתגלות לאורח חיים שונה, תזונה שונה ותשומת לב מרבית לבריאותה שהיא ערובה לשמירה על בריאותו של העובר. האם מתבקשת לשנות את הרגלי התזונה שלה לתזונה הרבה יותר בריאה מאחר וכפי שכבר נאמר, גופה של האם נערך לתמוך ולהזין לא רק את האם בלבד אלא גם את התינוק ההולך וצומח ברחמה.

האם מחוייבת לאורח חיים רגוע, להקרין לעובר הצומח בתוכה שקט, בטחון ושלוה. זאת בעודה חייבת להמשיך לקיים את כל המטלות הרגילות להם היא מחויבת כמו עבודה במקום עבודתה הקבוע וכל שאר עבודות הבית, שמירה על קשר עם בעלה במהלך חודשי ההריון וגם להמשיך ולדאוג לשאר הילדים במשפחה אם ישנם כאלה. לכן, רק טבעי ומתבקש כי האם ראויה לקבל את כל התמיכה מבעלה ומשאר בני המשפחה. אשה שמשקיעה מעצמה כל-כך הרבה, ראויה בהחלט להוקרה ולהערכה וגם למתנה. מתנה ליולדת, יכולה בהחלט להיות סמל קטן להוקרה ולהערכה שמגיעים לאם היולדת. הבעל, שמבקש להביע את הערכתו לאשתו יכול לבחור בין מספר אפשרויות של מתנה ליולדת העומדות  לרשותו.

מתנות מסורתיות כמו בגד יפה שמתאים לתקופת ההריון או לתקופה שאחרי הלידה יכולים להיות מתנה נהדרת. גם הזמנה לעיסוי לנשים בהריון, באתר ספא המתמחה בעיסוי לנשים בהריון, היא מתנה מתאימה. עיסוי נשים בהריון הוא עיסוי מקצועי לנשים הרות המאפשר ליולדת להרגע מהמתח המתלווה לחודשי ההריון ולכן יכול לעזור ליולדת להגיע מוכנה יותר לרגע הלידה.

טיפול פנים ליולדת גם יכולה להיות מתנה מפנקת ליולדת, הפסקה קצרה מיום ולילה עמוסים, לטיפול פנים מרגיע ומפנק, יכול לתת לאם פסק זמן נהדר לצבור כוחות חדשים ולחזור הביתה יפה וזוהרת ובכוחות מחודשים …

גם חופשה במהלך ההריון יכולה להיות מתנה נהדרת לאם היולדת, פסק זמן גם אם קצר מהשגרה השוחקת של היום –יום יכולה לעזור מאוד לאשה להרגע ולהגיע לרגע הלידה יותר מוכנה ונינוחה.